A modern tudomány régóta kutatja a fahéj gyógyító tulajdonságainak hátterét, mára rengeteg értékes információt tudtunk meg erről a különleges fűszernövényről. A fahéjban található polifenol vegyületek számos gén szabályozására vannak hatással és számottevő mértékben képesek befolyásolni a glükóz anyagcserét. Korábbi kutatások már megerősítették a fahéj jótékony hatását az alábbi betegségekben: 2-es típusú cukorbetegség, metabolikus szindróma, POS (policisztás ovárium szindróma).
Fahéj kivonattal az abnormális vérzsír ellen
A metabolikus szindrómában szenvedő betegeknél inzulin rezisztencia alakul ki (érzéketlenség az inzulinnal szemben, ami emelkedett vércukorszinthez vezet), ami abnormális vérzsír értékekhez vezethet. A leggyakoribb jelenség a vérzsír értékek kórosan emelkedett szintje. A fahéj állat- és humán kísérletekben is képes volt csökkenteni a kóros vérzsír szintet.
Több korábbi kutatás is alátámasztotta, hogy a fahéj kivonat jótékony hatással bír 2-es típusú cukorbetegség esetén.
Fahéj kivonattal a magas vérnyomás ellen
Azok a fahéjban található értékes vegyületek, melyek a vércukorszint csökkentéséért felelősek, hatékonyan képesek csökkenteni a magas vérnyomást is. Kutatók állatkísérletekben egyértelműen igazolták a fahéj vérnyomáscsökkentő hatását.
Fahéj kivonattal a gyulladások ellen
A fahéj talán legősibb gyógyító célra történő felhasználása a gyulladáscsökkentő mechanizmusa, melynek révén hatékony lehet fogfájás és más gyulladásos betegségek esetén.
A fahéj, mint ősi szuperfűszer
A fahéj felhasználása évezredes múltra tekint vissza, már időszámításunk előtt alkalmazták rossz lehelet, megfázás, emésztési zavarok esetén. Már egy kevés fahéj napi fogyasztásával is javíthatjuk agyunk működését, memóriánkat és csökkenthetjük reakcióidőnket.
Mára a fahéj közönséges fűszerből valódi szupertáplálékká lépett elő, bátran használjuk akár minden nap ételeink ízesítése mellett betegségeink tüneteinek enyhítésére is.