A gyomorégés a gyomor és a mellkas égő érzése, amelyet a gyomorsavak okoznak a nyelőcsőbe jutva, ha a nyelőcső és a gyomor közti zárógyűrű nem záródik rendesen. Ezért fordul elő gyomorégés zsíros, olajos vagy savas ételek fogyasztása után.

A 10 leghatékonyabb otthoni módszer gyomorégés kezelésére:

Szódabikarbóna

A gyomorégés egyéb tünetei a bélgáz, a haspuffadás, a hányinger, a légzési nehézségek és egy kesernyés íz a torokban és a szájban. Léteznek különböző házi praktikák a probléma enyhítésére.

A szódabikarbóna azonnali megkönnyebbülést nyújt a gyomorégésben szenvedőknek.

•    Keverjünk egy teáskanál szódabikarbónát egy pohár vízbe és igyuk meg!
•    Pár csepp citromlevet is adhatunk az oldathoz.

Mivel természetes antacid, a szódabikarbóna percek alatt kifejti hatását a szervezetre, és azonnal csillapítja a gyomorégés okozta fájdalmat.

Édeskömény

Ha napi több alkalommal rágcsálunk édesköménymagot, azzal szabályozhatjuk a szervezetünk savtermelését, és felfrissíthetjük a leheletünket is. Készíthetünk gyógyteát is édesköményből:

•    Adjunk 2 teáskanál édesköménymagot egy pohár forrásban lévő vízhez!
•    Hagyjuk állni 10 percig!
•    Szűrjük le, majd lassan igyuk meg!

Menta

•    Adjunk egy evőkanál tört mentalevelet egy pohár vízhez!
•    Hagyjuk állni 30 percig!
•    Fogyasszuk a vizet napi 2-3 alkalommal!

Friss mentalevelet is rágcsálhatunk gyomorégés ellen.

Gyömbér

A friss gyömbér kétféleképpen enyhíti a gyomorégés tüneteit: felszívja a gyomorban lévő savakat és nyugtatja az idegeket, amelyek a gyomorégést okozzák. Használhatunk gyömbért főzéshez, készíthetünk belőle teát, vagy ehetjük nyersen. Gyömbértea elkészítéséhez:

•    Adjunk egy teáskanál frissen reszelt gyömbért egy csésze forró vízhez!
•    Hagyjuk ázni pár percig!
•    Fogyasszunk belőle napi több alkalommal!

A gyömbér segít a további gyomorégés megelőzésében is.

Ecet

Ha a gyomorégést savas reflux okozza, az ecet az egyik legjobb orvosság a problémára: segít lezárni a nyelőcsövet, ezzel megakadályozva a sav a nyelőcsőbe visszajutását. A sokféle ecet közül általában az almaborecet a leghatékonyabb.

•    Adjunk 1-2 teáskanál almaecetet egy pohár vízhez!
•    Fogyasszuk étkezések előtt!

Aloe vera

Az aloe verából nyert lé népszerű házi orvosság gyomorégés kezelésére, mert csökkenti a gyulladást és gyógyítja a bélrendszert. A legjobb eredmény érdekében igyunk fél csészével a léből étkezések előtt! Vigyázzunk, hogy ne igyunk belőle túl sokat egy nap, mert hasmenést vagy hasi fájdalmat okozhat!

Tej

Egy nagy pohár hideg tej egyszerű gyógyír enyhe gyomorégés tüneteinek kezelésére. A tej nyugtatja a nyelőcső és a gyomor közötti záróizmot. Tej helyett más tejterméket is kipróbálhatunk. Ez a módszer azok számára a legalkalmasabb, akik ritkán tapasztalnak gyomorégést.

Csúszós szilfa

A szilfát évszázadok óta használják különböző betegségek, köztük a gyomorégés gyógyítására. Ez a növény megvastagítja a gyomor falán lévő nyálkahártyát és csökkenti a savtermelést. Adjunk egy teáskanál őrölt szilfát egy csésze forró vízhez és igyunk belőle naponta többször, amíg a gyomorégés el nem múlik!

Káposztalé

A káposztalé természetes gyulladáscsökkentő hatóanyagai remekül gyógyítják az emésztőrendszeri problémákat, így a gyomorégést is.

•    Reszeljünk friss káposztát egy turmixgépbe, adjunk hozzá egy csipet sót és borsot, majd turmixoljuk össze!
•    Igyuk reggelente éhgyomorra, hogy megelőzzük a gyomorégést!

Más zöldségek levét is kipróbálhatjuk: a sárgarépa, az uborka, a retek és a cékla is csökkenti a gyomor savtermelését, amely a gyomorégés fő okozója.

Mandula

Aki szereti a mandulát, örömmel veheti tudomásul, hogy ez a csonthéjas a gyomorégés kezelésében is segítséget nyújt. Együnk 2-3 szem mandulát közvetlenül étkezések után! Választhatunk nyers, pörkölt vagy sózott mandulát is. Rágjuk őket addig, amíg liszthez hasonló állagúak nem lesznek! Így kieresztik magukból az olajakat és leveket, amelyek csökkentik a gyomor savtermelését.

Mindenki szervezete máshogy reagál az ilyen gyógymódokra; bátran kísérletezzünk velük, amíg meg nem találjuk a számunkra legmegfelelőbb módszert! Ha azonban a gyomorégés súlyos vagy nem múlik el, forduljunk orvoshoz, mert lehet, hogy egy komolyabb betegség előjele!

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!