A májcirrózis egy meglehetősen súlyos betegség, ezért minden esetben orvosi felügyeletet igényel, a következő gyógymódok a májcirrózis kiegészítő terápiájának tekinthetők, amit természetesen minden esetben egyeztetnie kell kezelőorvosával.

A májcirrózis a máj krónikus megbetegedése, károsodása, jellemzően évek során alakul ki. A progresszív betegség során az egészséges májszövet károsodik, a májfunkció pedig csökken.

A májcirrózis leggyakoribb oka a hosszú időn keresztül fennálló alkohol függőség, vírusos hepatitisz B és C fertőzés vagy az elhízás és cukorbetegség során kialakuló zsírmáj.

Azok a férfiak, akik naponta 3-4, illetve azok a nők, akik naponta 2-3 alkoholos italt elfogyasztanak, nagyobb valószínűséggel fognak a betegségtől a későbbiekben szenvedni.

A májcirrózisnak a fenti tényezőkön kívül még más okai is lehetnek (pl. autoimmun hepatitisz, hemochromatosis, stb.).

Ha a cirrózis enyhe mértékű, a máj képes regenerálni magát és folytatni normális működését, azonban súlyos esetben a folyamat visszafordíthatatlanná válhat.

A májcirrózis tipikus tünetei:

  • étvágytalanság
  • fáradtság
  • hányinger, hányás
  • testsúly csökkenés
  • viszkető bőr
  • sárgaság
  • ödéma
  • izomgörcs
  • pók alakú erek megjelenése a bőr alatt
  • vérzékenység

A májcirrózis kezeléséhez a legfontosabb, hogy minél előbb megállapítsuk, hogy mi okozza a betegséget és meggátoljuk a máj további károsodását, csökkentve ezzel a súlyos szövődményeket.

A szigorú orvosi kezelés mellett szükség lehet néhány táplálkozás és életmódbeli változtatásra is. Bizonyos természetes gyógymódok is hozzájárulhatnak az állapot javításához. Bármilyen étrend-kiegészítő vagy természetes összetevő szedése előtt azonban konzultáljon kezelőorvosával.

A legnépszerűbb természetes kiegészítők és praktikák májcirrózis esetén

1, Hagyjon fel az alkoholfogyasztással

Kerülje az alkoholtartalmú italokat abban az esetben is, ha a májcirrózist nem az alkohol okozza. Az alkohol negatív hatással van májára, ezért súlyosbíthatja állapotát.

2, Máriatövis

A máriatövis az egyik leghatékonyabb természetes gyógynövény májcirrózis esetén, segít megállítani a máj károsodását.

A növényben található aktív hatóanyag, a silibinin erős antioxidáns, méregtelenítő és májvédő hatású.

3, Papaya mag

Az indiai Ayurveda szerint a papaya mag segíthet a májcirrózis kezelésében az által, hogy segíti a máj méregtelenítését.

Törjön össze néhány friss papaya magot és keverje össze egy evőkanál dzsússzal, adjon hozzá 10 csepp citromlevet, fogyassza naponta kétszer egy hónapon át.

4, Schisandra

Ezt az értékes növényt a kínai medicina évezredek óta használja a máj tisztítására és a májszövet regenerálására. Astragalus gyökér kivonattal kombinálva, még jobb hatás érhető el.

5, Zöld tea

A zöld tea antioxidánsokkal van teli, amik csökkentik az oxidatív stresszt, ezáltal védik a máj szöveteit.

6, C-vitamin

A C-vitamin szintén erős antioxidáns, ráadásul gátolja a zsírszövet felépülését a májban.

7, Antioxidánsok

Minden antioxidánsokban gazdag táplálék előnyös lehet májcirrózis esetén, fogyasszon tehát sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonát, segítse velük mája méregtelenítését.

8, Gyógygombák

Az ázsiai tradicionális gyógyítók a reishi gyógygombának erős májtonizáló és méregtelenítő hatást tulajdonítanak.

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!