cukorbetegség

lapos has

8 gluténmentes recept a lapos hasért

Néha a legutolsó konyhai eszköz, amit valaki be akar kapcsolni az a sütő. Amikor 2013 nyarán a Lapos has étrend! Gluténmentes szakácskönyv megjelent a könyvesboltok polcain, feltűnt benne jó pár évszaknak megfelelő recept, amihez csak a grill és a turmixgép szükséges.
A grapefruit

A grapefruit bőrre és egészségre gyakorolt jótékony hatása 17 pontban

A grapefruitot széles körben termesztik Kínában, az Egyesült Államokon belül pedig különösen Floridában, Kaliforniában és más, félig trópusi déli államokban. Ennek a gyümölcsnek kemény és elég vastag a héja, belül pedig a narancshoz hasonlóan van felosztva a húsa. A grapefruit nagy leveses és savas gyümölcs, színe a fehéren, rózsaszínen és pirosos át mindenféle lehet. A gyümölcs néhány fajtája magtalan, néhány fajtában pedig akár 50 mag is található 1 centiméteren belül.
mandarin

A mandarin bőrre, hajra és egészségre gyakorolt jótékony hatása 13 pontban

A fő mandarin-szezon októbertől áprilisig tart. A gyümölcs finom, friss, citrusos ízű, valamint alacsony a kalória-, viszont magas a tápanyagtartalma. A mandarinban ezenkívül sok C-vitamin, folsav és béta-karotin található. A mandarinnak erősebb az íze, mint a narancsnak: kevésbé savanyú és sokkal édesebb.
fahéj és méz

A fahéj és méz egészségre gyakorolt hatása 10 pontban

A fahéj az egyik legősibb fűszer Indiában, amely gyógyhatásai és a szépségre gyakorolt jótékony hatásáról ismert. A mézet „Yogavahi”-nak nevezik az ayurvédikus szövegekben, ami azt jelenti „a gyógyító energiák hordozója az idegekbe és a szövetekbe”.
Kukorica

A kukorica 10 meglepő mellékhatása

A kukoricát senkinek nem kell bemutatni, de például közkeletű az a hibás elképzelés is, hogy a kukorica zöldség. A kukorica egyáltalán nem zöldség, hanem étkezési gabonaféle. Eredetileg Mexikóban és Közép-Amerikában termelték, ma már bárhol elérhető. 
magas vérnyomás, cukorbetegség

A néma gyilkosok

Az évtizedek óta tartó Framingham megfigyelési program szerint az első számú rizikófaktor a magas vérnyomás betegség.
magas vérnyomás

A magas vérnyomás

A magas vérnyomás a leggyakoribb betegségünk, ami már 20 éves korban, hazánkban több mint 3 ezer embert érint, és az életkor előre haladtával ez a szám fokozatosan emelkedik. 75 év felett pl. már 80 ezren szenvednek tőle.
Fogyás hasról

Hogyan fogyjunk a hasunkról – 6 tipp

Robynne Chutkan gasztoenterológus és a Washington-i Digestive Centre for Women alapítója új könyvében felvázolja, hogy a nők hajlamosabbak a has puffadásra, mint  a férfiak, mivel hosszabb a bélcsatornájuk.  Emellett még más okai is lehetnek a has puffadásnak.
magas vérnyomás

A magas vérnyomás

Vannak, akiknek csak az orvosi rendelőben megy fel a vérnyomásuk („fehérköpeny” hipertónia). Ma már ezt sem tartjuk ártalmatlan jelenségnek, mint korábban, és hiába normálisak otthon az értékek, ez is magas vérnyomás betegség.
cukorbetegség, hízás

Ételek, melyek elősegítik a hízást cukorbetegség esetén

A cukorbetegség így vagy úgy, de a végén mindig alacsony inzulinszinthez vezet, s alá megy annak a minimális szintnek, amire az egészséges szervezetnek szüksége van. Ez arra ösztönzi a szervezet sejtjeit, hogy elkezdje hasítani a zsírsejteket, hogy azokból energiát nyerjen, mivel az inzulin hiánya miatt a sejtek nem képesek felvenni a szükséges mennyiségű glükózt. Ekkor a szervezet vészreakcióként elkezdi elfogyasztani saját zsír- és izomsejtjeit, ami akár havi 3-4 kg-os fogyást is eredményezhet. Másik jellemző tünet a gyakori vizelés  állandó szomjúság és a felgyorsul vérkeringés. 
gombák és cukorbetegség

Előnyös-e a gomba a cukorbetegeknek?

Az egészségtelen étkezési szokásainknak és mozgáshiányos életmódunknak köszönhetően egyre gyakoribb a cukorbetegség előfordulása már a gyerekek körében is.
Cukorbetegség

5 hatékony gyógynövény a vércukorszint szabályozására

Manapság a cukorbetegség a világ minden részén égető probléma. A folyamatos stressz és az egyre romló étkezési szokások mindig magasan tartják a vércukorszintet. Mindennek a tetejébe az ülő életstílusunk miatt kevesebbet mozgunk, mint valaha.
diabetogén életforma

A diabetogén életforma

A mozgásszegény életmód, a szénhidrátokban és kalóriában dús étkezések, a tartós pszicho-szociális feszültség együttesen alakítja ki a dibetogén életformát, mely korunk emberére oly annyira jellemző.
szénhidrátok

A szénhidrátokban szegény étrend 20%-kal csökkentheti a diabétesz kockázatát?

A cukorbetegségtől szenvedők vérében túlzott mennyiségű glükóz és túl kevés/vagy részben hatástalan inzulin kering, melyek megnehezítik, vagy teljesen lehetetlenné teszik a test sejtjei számára az elfogyasztott cukor feldolgozását. Két olyan szervünk van, aminek a sejtjei képesek a cukrot a vérből felvenni az inzulin nélkül is: az egyik az agyunk, a másik a vörös vérsejtjeink. A finomított és feldolgozott szénhidráttartalmú ételek drámaian megemelik a vércukorszintet, így a cukorbetegek számára mindenképp kerülendők!
gyömbér

Gyömbér és cukorbetegség

A kettes típusú cukorbetegség akkor alakul ki, amikor a szervezet nem tud megfelelően reagálni a vércukorszintet normál mederben tartó inzulinra. Ezzel szemben az egyes típus esetében a test nem képes megfelelő mennyiségű inzulint termelni és így szabályozni a vércukorszintet. 
rostok

A rost és a diabétesz

A 2-es típusú diabétesszel küzdők számára elengedhetetlen az étrendjük vizsgálata rosttartalom szempontjából. Azonban nem elég a mennyiségre, a minőségre is figyelni kell!
fahéj kivonattal a cukorbetegség ellen

Fahéj: közönséges fűszerből gyógyító szupertáplálék

A modern tudomány régóta kutatja a fahéj gyógyító tulajdonságainak hátterét, mára rengeteg értékes információt tudtunk meg erről a különleges fűszernövényről. A fahéjban található polifenol vegyületek számos gén szabályozására vannak hatással és számottevő mértékben képesek befolyásolni a glükóz anyagcserét. Korábbi kutatások már megerősítették a fahéj jótékony hatását az alábbi betegségekben: 2-es típusú cukorbetegség, metabolikus szindróma, POS (policisztás ovárium szindróma).
vércukorszint

A túlzott finomított cukor- és szénhidrátbevitel jelentősen növeli a szívbetegségek kockázatát?

Régóta tudjuk, hogy a cukrozott ételek és italok, valamint a finomított szénhidrátok túlzott fogyasztása nincs kedvező hatással derékvonalunkra, ráadásul hosszútávon krónikus betegségek kiindulópontjául is szolgálhatnak. A metabolikus szindróma, a diabétesz és a demencia mind-mind a túlzott cukorbevitelhez köthetők, de újabban kiderült, hogy a szívinfarktus kialakulása is lehet ennek a tényezőnek az eredménye.
zöld tea, kvercetin

Hogyan előzzük meg a diabéteszt hétköznapi ételekkel?

A becslések szerint 2050-re ez az arány azonban megduplázódhat, ha továbbra is a mai feltételek érvényesülnek. A következő tanácsokkal a hétköznapok során előzhetjük meg a diabétesz kialakulását, és ez által közvetve a korai halálozást is.
szőlő

Szőlővel a cukorbetegség ellen?

A metabolikus szindróma olyan tünetek összefüggő csoportjára utal, mint a magas vérnyomás, magas vércukorszint, derék körüli zsírpárnák, és abnormális koleszterinszint, melyek drámaian növelik a szívroham, agyvérzés, vagy a diabétesz kialakulásának esélyét, sok más súlyos krónikus betegséggel egyaránt. Egy széleskörű kutatás kimutatta, hogy számos természetes eledel és jelentős életmódbeli változtatások késleltetik, vagy akár teljes egészében megelőzik az efféle komoly betegségek kifejlődését.
gyömbér

Gyömbér és a 2-es típusú cukorbetegség

1-es típusú cukorbetegség esetén a szervezet nem képes megfelelő mennyiségű inzulint termelni ahhoz, hogy a glükózt a sejtekbe juttassa, ezzel szemben 2-es típusú cukorbetegségben testünk nem képes megfelelően reagálni az inzulin jelenlétére, a sejtek az inzulin mellett sem képesek a cukrot felvenni. Ez az inzulin rezisztencia. 
cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség, diabétesz

A cukorbetegség labordiagnosztikája

Hát ennél egyszerűbb talán nincs is - gondolhatnánk, de nem így van. Az éhhomi vércukor meghatározás fontos a diagnózishoz, de önmagában gyakran elégtelen. Ilyenkor a 75g-os per os (szájon át történő) cukorterhelést szoktuk a betegnél elvégezni, ami már közelebb visz a helyes diagnózishoz.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: