méz

Az étel és az élet

Az étel és az élet

Az ember genetikailag meghatározott élettartamát pontosan ma sem tudjuk, de azt igen, hogy a nagyon régi időkben sem volt ritkaság a nagyon hosszú és egészséges élet.
A méz

A méz

A medve totemállat. Nem szabad a nevén nevezni, csak körül írni. Pontosan ugyan úgy, mint a farkas (állat, aminek farka van, a szarvas állat, aminek szarva van). A medve a medvegy szóból származik, ami az ószláv nyelvben mézevőt jelent.
fahéj és méz

A fahéj és méz egészségre gyakorolt hatása 10 pontban

A fahéj az egyik legősibb fűszer Indiában, amely gyógyhatásai és a szépségre gyakorolt jótékony hatásáról ismert. A mézet „Yogavahi”-nak nevezik az ayurvédikus szövegekben, ami azt jelenti „a gyógyító energiák hordozója az idegekbe és a szövetekbe”.
zsírégető ételek

A 10 legjobb zsírégető étel, amelyet beépíthet az étrendjébe

Ezeket olvasva, ha azt gondolja, hogy grapefruitot, zellert és brokkolit kell ennie, téved. A legtöbb indiai és az Ayurvédában is használatos fűszer és köret kiváló zsírégető tulajdonságokkal rendelkezik. Az ezekben található tápanyagok csökkentik a hízással és az egészségtelen életmóddal járó problémákat.
Fogyás vegetáriánus étrenddel

Sikeres fogyókúra vegetáriánus étrenddel

A legszigorúbban vett vegetáriánusok, a vegánok nem fogyasztanak tejtermékeket, tojást és más, állati eredetű ételeket, még mézet sem. Ők úgy gondolják, hogy az élet így egészséges és etikus. 
allergia

10 hatékony módszer az allergia kezelésére

Több ezer ember szenved az állandó tüsszögéstől és orrfújástól a tavasztól őszig tartó időszakban. Mindenféle gyógyszerekkel és természetes készítményekkel próbálják enyhíteni a tüneteket.
kurkuma, gyömbér, fahéj, citrom, szegfűszeg

10 konyhai élelmiszer, amely jobb, mint a gyógyszerek

Az elmúlt években egyre inkább elterjedt a természetes szerekkel való gyógyítás, legyen szó kisebb vagy akár súlyos betegségekről. Tulajdonképpen tele van a konyhánk olyan élelmiszerekkel, amelyeknek lenyűgöző gyógyhatásai vannak.
méz

A méz 10 gyógyhatása

A méz egy édes, sűrű folyadék, amelyet méhek készítenek virágokból gyűjtött nektárból és többnyire virágporból, ami a rovar gyomrában fermentálódik, majd ezt felöklendezve a kaptárban összegyűlik.  A méz glükózból, fruktózból és olyan ásványokból áll, mint a vas, a kalcium, a foszfát, a nátrium, a klór, a kálium és a magnézium. Ezen kívül B1, B2, B3, B5 és B6-vitaminokban is gazdag.
méz

Hogyan együnk mézet?

A méz az egyik legtáplálóbb étel. Ez a méhek által létrehozott szirup nem csak cukrokat tartalmaz, hanem sok vitamint, ásványi anyagot és egyéb hasznos összetevőket. Azonban természetesen, mint minden másnál, itt is van egy határ, nem mindegy, mennyit fogyasztunk belőle, mert akár negatív hatása is lehet akkor, amikor a legkevésbé várnánk.
méz

A mézek csoportosítása

„Maga János teveszőr ruhát és dereka körül bőrövet viselt, tápláléka pedig sáska és erdei méz volt” (Máté 3,4). Valóban, a sáska protein tartalma rendkívül magas és a méz tele van kalóriával, nyomelemekkel, mikroelemekkel és vitaminokkal is. Ezen az étrenden jó erőnlétben lehetett és végezhette a küldetését.
méz és fahéj

Méz és fahéj: hogyan használjuk?

A méz és fahéj egyenként is nagyon értékes szupertáplálékok, együttes használatuk során azonban megsokszorozódnak jótékony hatásaik.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: