A kecsketej jótékony hatása
• Sokan nem tudják, de a kecsketejet könnyebb megemészteni, mint a tehéntejet.
• A kecsketejben kisebbek a zsírcseppek, ezért könnyebben emészthető.
• 40%-a azoknak a babáknak, akik allergiásak a tehéntejre, egyáltalán nem allergiásak a kecsketejre.
• A kecsketejet gyógyító hatásai miatt gyógyszerekben is felhasználják.
• A kecsketej közelebb áll az anyatejhez, mint a tehéntejhez.
• A baba szervezete könnyebben elfogadja a kecsketejben lévő proteineket. Ezenkívül a tej gazdag B12-vitaminban és folsavban.
Számos tanulmány szerint a babákat nem szabad kecsketejjel etetni. A legjobb azonban az egy évesnél fiatalabb babákat csak anyatejjel vagy speciális bébitáppal etetni, mivel a kecsketej tartalmazhat olyan tápanyagokat, amelyeket a baba veséi esetleg még nehezen emésztenek meg. Ha erre nem figyelnek, ez később aztán súlyos egészségügyi következményekkel járhat.
1. Laktóz intolerancia:
A tehéntejjel összehasonlítva, a kecsketejben kevesebb laktóz található, ezért tanácsos ezzel etetni azokat a babákat, akiknek laktóz intoleranciájuk van.
2. Zsírtartalom:
A kecsketej nagyon kevés zsírt tartalmaz. Mivel a zsírcseppek nem állnak össze, ezért könnyen emészthetőek a babák számára. A tej ezen kívül több fontos zsírsavat tartalmaz, valamint rövid- és közepes láncolatú zsírsavak keverékét.
3. Kevesebb allergén hatású protein:
A protein a gyomorban lévő savak által áll össze. Minél lágyabbak ezek a savak, annál könnyebben fog emészteni a baba. A kecsketejben ezek a savak lágyabbak, ezért a baba könnyedén meg tudja emészteni.
4. Gyulladásgátló:
A kecsketej gyulladásgátló hatású, ezért a tej jó hatással van azokra a babákra, akiknek bélgyulladásos problémáik vannak.
5. Biotej:
A babák könnyebben megemésztik a kecsketejet, mivel az közelebb áll az anyatejhez. Mivel majdnem ugyanolyan tulajdonságokkal bírnak és szinte megegyeznek felépítésileg, a kecsketej helyettesítheti az anyatejet.
6. Gazdag kalciumban:
Téves az, hogy csak a tehéntej gazdag kalciumban, mivel a kecsketej is gazdag kalciumban, más vitaminokban és tápanyagokban, amely a tehéntejben is megtalálható.
7. Nyálka:
A tej hozzájárulhat a nyálka, az allergia és a kiütések megjelenéséhez a babáknál. Ha azonban a babát kecsketejjel eteti, csökkentheti a nyálka képződését.
Habár a kecsketejnek számtalan pozitív hatása van, mindenképp konzultáljon az orvossal, mielőtt a babát kecsketejjel kezdené etetni. Ezáltal megbizonyosodik arról, hogy a baba semmire sem allergiás, ami a tejben található.