Bár a reggeli a legfontosabb étkezés, sokan mégis rendszeresen kihagyják. A kutatások azt mutatják, hogy a fejlett lakosság kevesebb, mint 40%-a reggelizik minden nap.
Feltölti energiával
Ha erőtlenül kelt fel, a tápláló reggeli hozzájuttatja az egész napra szükséges energiához. A rost, a C- és a D-vitamin fontos tápanyagok a reggeli során. Teljes kiőrlésű pirítós tojással és naranccsal a tápláló reggeli egy kiváló példája.
Sokak napjai zsúfoltak és kevés idejük marad a reggelizésre, azonban nagyon is fontos táplálóan étkezni a nap kezdetekor, amelyből sok előnyünk származhat.
Segíti a koncentrációt
Teli hassal sokkal könnyebb lesz koncentrálnia a munkahelyén vagy az iskolában, ha üres a hasa, problémái lesznek a koncentrációval, ugyanis, amikor az ember éhes, nehéz az ételen kívül bármi másra gondolnia.
Segít megőrizni az alakját
A kutatók kimutatták, hogy a reggelit kihagyók közt nagyobb arányban találunk elhízottakat. Egy kutatás 2200 kamasz étkezési szokásait vizsgálta és hasonló eredményekre jutott. Emellett azt is kimutatták, hogy a reggelizők közt többen sportoltak rendszeresen. Ha kihagyja a reggelit, sokkal valószínűbb, hogy túl sokat eszik majd ebédnél és vacsoránál, emellett arra serkenti a szervezetét, hogy raktározza a kalóriákat.
Serkenti az anyagcserét
Az anyagcsere az alvás során lelassul, a reggeli segíti ezt újra felgyorsítani. A gyorsabb anyagcsere pedig lehetővé teszi, hogy több kalóriát égessen el a nap során. Ez még egy magyarázat arra, hogy a rendszeresen reggelizők miért vékonyabbak gyakran.
Segíti lecsökkenteni az LDL koleszterin szintjét
Az LDL koleszterin oxidált formája a „rossz” fajta koleszterin, amely felhalmozódik az erekben és megnövelheti a szívbetegségek kockázatát. Kutatások kimutatták, hogy a rendszeres reggeli étkezés lecsökkenti az LDL koleszterin szintjét.
Megelőzi a szívrohamot
Egy új, a Harvard School of Public Health-en végzett kutatás szerint a nem reggelizők körében gyakoribb a szívroham. A kutatásban 27 000 férfi (45 és 82 év közöttiek) vett részt. A kutatás 16 évig tartott, amely alatt 1600 férfi szenvedett el szívrohamot. Azok, akik kihagyták a reggelit, 27%-kal hajlamosabbak voltak a szívrohamra. A reggeli kihagyása növeli a koleszterin szintet, hajlamosít az elhízásra, a magas vérnyomásra és a cukorbetegségre is. Az egyik módja, hogy ne legyen szívbeteg, ha minden nap reggelizik.