Ha szereti a fahéj fűszeres ízét, adja hozzá teához. Így a tea nem csak finomabb, hanem a szervezetre is jobb hatással lesz.
1. Csökkenti a koleszterinszintet:
Egy kutatás szerint a napi fahéj mennyiség (120 milligramm-6 gramm) csökkenti a teljes koleszterin-, triglicerid-, és LDL-koleszterin szintet, míg növeli a „jó” koleszterin mennyiségét a szervezetben. Ezáltal biztosítható, hogy a szív egészséges marad, és nem lépnek fel különböző szívproblémák. A jobb egészség érdekében már napi egy evőkanál fahéj fogyasztása is elegendő lehet.
2. Felveszi a harcot a baktériumokkal, vírusokkal, stb.
A fahéj felveszi a harcot azokkal a vírusokkal, amelyek a megfázás és influenza kialakulásáért felelősek. Gátolja a baktériumok növekedését (például E-coli), valamint kiváló az olyan fertőzések ellen is, mint a gombás fertőzések. Ha napi rendszerességgel fogyaszt fahéjas teát, azzal megszabadulhat a gyomorinfluenzától és számos kórházhoz köthető fertőzéstől is, amelyeket vírusok vagy baktériumok idéznek elő.
3. Meggátolja az irritábilis bél szindróma és a bélproblémák kialakulását:
A fahéj gazdag katekineknek nevezett antioxidánsokban. Ez kiválóan segíti az emésztést és megakadályozza az irritábilis bél szindróma, a puffadás, a székrekedés, stb. kialakulását. Egy csésze fahéjas tea rendkívül jól enyhíti a kényelmetlenség érzetét, főleg, ha túlette magát. A fahéjas tea ezen kívül segíti lebontani a táplálékot, így a tápanyagok megfelelően tudnak felszívódni.
4. Egészséges vastagbél:
Egy tanulmány szerint a fahéj kifejezetten egészségesebbé teszi a vastagbelet, ezáltal megakadályozza a vastagbél-rák kialakulását. Mivel gazdag antioxidánsokban, meggátolja a rák kialakulását.
5. Meggátolja a krónikus gyulladást:
A fahéjat jól ismerik gyulladásgátló tulajdonságairól. A krónikus gyulladás számos olyan veszélyes betegséghez köthető, mint például a Crohn-, Parkinson-, Alzheimer-kór, csontritkulás, elhízás, meddőség, stb. A fahéjas tea ízletes, viszont felveszi a harcot a gyulladással is, így megvédi a szervezetet azoktól a káros hatásoktól, melyek miatt ezek a betegségek alakulhatnak ki.
6. Szabályozza a vércukor szintet:
A tanulmányok kimutatták, hogy a fahéj szabályozza a vércukrot a cukorbetegek esetében. Azoknál a cukorbetegeknél, akik naponta 6 gramm fahéjat kaptak, 18-29 százalékban csökkent a vércukor szintje. Egy csésze fahéjas tea segíti tehát a cukor csökkentését, valamint kiegyenlíti a vércukor-hullámzását.
7. Serkenti a vérkeringést:
A rossz vérkeringés számtalan módon lehet hatással a szervezetre. Visszereket okoz, ízületi fájdalmakat, székrekedést, valamint más, különböző egészségügyi problémákat. A fahéjas tea természetes módon melegíti fel a szervezetet, ezáltal serkenti a vérkeringést. Ezen kívül természetes módon hígítja a vért is, ami egy másik jótékony hatása a fahéjas teának.
8. Segíti a fogyást:
Szerte a világon sokan ismerik a fahéjat tartalmazó tabletták és a fahéjas tea jótékony hatását a fogyásban, mivel ez az egyik legtermészetesebb módja a fogyásnak. A fahéj gazdag antioxidánsokban, amelyek serkentik az anyagcserét, valamint segítenek abban, hogy a belek megfelelően működjenek, amely ugyanúgy fontos a fogyás szempontjából. Ezen kívül a fahéjas tea teltségérzetet okoz, így kevésbé kívánja meg a rágcsálnivalókat is.
9. Javítja a memóriát és éberebbé tesz:
Egy kutatás szerint, a fahéj pozitív hatással lehet a kognitív funkciókra, az éberségre és a memóriára. A memória ugyanis javítható a fahéj fogyasztásával. Ha túl sokat dolgozik, egy csésze fahéjas tea segíthet abban, hogy nyugodt és koncentrált tudjon maradni.
10. Szájhigiénia:
Ha édesítetlen fahéjas teát iszik, a szája friss és baktérium-mentes marad, így nem alakul ki fogszuvasodás. A fahéj erős fertőzéselleni és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, így a száj egészséges marad, valamint nem alakulnak ki fogínyproblémák. A fahéj természetes szájfrissítő és hozzájárul az orális higiéniához is.
Amikor fahéjas teát vásárol, mindig olvassa el a címkét. A Ceylon és Cassia fahéjas tea a két elsődleges fajta, amelyek egy kumarinnak nevezett anyagot tartalmaznak. Ha túl sokat fogyaszt ebből az anyagból, azzal károsíthatja a máját, ami végül májelégtelenséghez vezethet.