Mi is az a gombás fertőzés?

1. oldal:

Általában mindenki tudja mi is az a gombás fertőzés. Egy kis plusz információval azonban megérthető, miért kezelhető a kókuszolajjal a gombás fertőzés. A gombás fertőzést (más néven Candida) mikroszkopikus gombacsoportok alakítják ki, amelyeket Candida albicans-nak nevezünk. Ezek általában harmóniában élnek az ember immunrendszerével. Amikor azonban az immunegyensúly felborul bizonyos okok miatt, a fertőzés szétterjed és kialakulnak a különböző tünetek.

Miért használható hatékonyan a kókuszolaj a gombás fertőzésre?

Azért kiváló választás a kókuszolaj a gombás fertőzés kezelésére, mert rendkívül jó az összetétele. Az olaj gazdag három különböző típusú zsírsavban (laurinsav, kaprinsav és kaprilinsav), amelyek hatékonyan lépnek fel mindenféle gombás fertőzéssel, különösen a Candidás fertőzéssel szemben. Ezek a savak a legerősebb gombaölő anyagok, amelyek a természetben találhatóak, és mind megtalálhatóak a kókuszolajban. Emiatt természetes módon a kókuszolaj nagyon hatékony a gombás fertőzések kezelésében.

Hogyan hat?

A kókuszolaj gazdag különböző közepes láncú zsírsavakban, amelyek nem csak a gombák, de a baktériumok és vírusok ellen is jók. Mindegyik zsírsav máshogy hat a különböző fertőzésekre és organizmusokra. De ha mindegyik egyszerre van jelen, akkor a fertőzés jobban kezelhető, sőt, teljesen megszüntethető. Mivel a kókuszolaj tele van három különböző fertőzés-irtó zsírsavval, hatása nagyon erős.

A gombás fertőzéseknek olyan sokféle tünetei lehetnek, mint az ízületi fájdalom, kimerültség, visszatérő hólyagfertőzés és irritáció. A legtöbben, akik ilyen tünetekről számolnak be, Candidás fertőzéstől szenvednek. Egy tanulmány szerint azonban, amikor egy csoport gombás fertőzéssel küzdő embernél kókuszolajjal helyettesítették a főzőolajat, jelentős csökkenést véltek felfedezni a fertőzés mértékében azokhoz képest, akik a megszokott olajat használták.

Hogy is történik mindez?

•    A közepes láncú zsírsavak a kókuszolajban elpusztítják a Candidát, amikor a belekbe jutnak.
•    Ezek a savak felszívódás után energiává alakulnak át a jótékony sejtek számára.
•    Amikor egy olyan organizmus szívja fel, amely nem hasznos a szervezet számára, a sav megtámadja a sejtmembránt és legyengíti az organizmust.
•    Az organizmus lassan szétesik, majd a fehér vérsejtek felfalják mint végterméket, és kiürítik a szervezetből.

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!