A fahéj az egyik legősibb fűszer Indiában, amely gyógyhatásai és a szépségre gyakorolt jótékony hatásáról ismert. A mézet „Yogavahi”-nak nevezik az ayurvédikus szövegekben, ami azt jelenti „a gyógyító energiák hordozója az idegekbe és a szövetekbe”.

Mindnyájan jól ismerjük a méz szépségápolásban, azon belül is a haj- és arcpakolásokban betöltött fontos szerepét, de a méz gyógyhatású és még a fogyásban is segítséget nyújt. A fahéjban lévő illóolajok pedig a mézben található számtalan enzimmel együtt hidrogén-peroxidot hoznak létre, egy olyan antimikrobiális anyagot, ami megakadályozza a gombák és baktériumok kialakulását.

Ha a mézet felhígítják, esetleg más fűszerekkel vagy gyógynövényekkel kombinálják, a méz gyógyhatása növekszik, mivel a jótékony hatása így mélyen a szövetekben és az idegekben fejti ki a hatását.

A méz és fahéj keverékével számos betegség kezelhető, mi több, a keverék a szépségre is jótékony hatással van. 

1. Ízületgyulladás:

Azok az emberek, akik kínzó ízületi fájdalmakkal küzdenek a térd- vagy könyökízületükben, építsék be a méz és fahéj keverékét napi étrendjükbe. A krónikus ízületgyulladás kezelhető a keverék napi fogyasztásával. Egy csésze forró vízhez adjon 1 teáskanál mézet és fél teáskanál fahéjat, majd azonnal igya meg. Fogyassza naponta kétszer, egyszer reggel és egyszer este üres gyomorra.

2. Hólyaghurut:

Ha hólyaggyulladása van vagy valamilyen más emésztési gondja, akkor ez a keverék kiváló Önnek. Keverjen egy teáskanál mézet egy pohár langyos vízbe és adjon hozzá egy csipet fahéjat. Fogyassza naponta, minden reggel üres gyomorra. A keverék féregűző hatással is bír.

3. Koleszterin:

A tanulmányok kimutatták, hogy a méz és fahéj keverékének fogyasztása csökkenti a szervezet koleszterin szintjét több mint 20%-kal. Egy csésze teához adjon egy teáskanál mézet és egy csipet fahéjat. Fogyassza naponta kétszer, így csökken a szervet „rossz” koleszterin szintje. A magas koleszterin szintje is kezelhető a keverék rendszeres fogyasztásával.

4. Megfázás:

Ez a leggyakoribb házi gyógymód a megfázás kezelésére, amelyet generációk adnak tovább egymásnak. Egy csésze langyos vízhez adjon egy teáskanál mézet, majd egy csipet fahéjat és egy csipet feketeborsot. Keverje jól el és fogyassza naponta háromszor, ha már megfázott. Ez a gyógymód az ayurvédikus orvoslásban is ismert és elég hatékonyan kezelhető vele a súlyos megfázás, illetve kitisztítja az arcüregeket is.

5. Hasfájás:

A gyomorrontás kezeléséhez oldjon fel langyos vízben mézet és fahéjat. Egy csökkenti a hasfájást és gyökerestül megszabadít a gyomorfekélytől. A fahéj népszerű a hasmenés kezelésében, illetve csökkenti a felfúvódást, a savasságot és hozzásegít a megfelelő emésztéshez.

6. Immunrendszer:

Mindnyájan tudjuk, hogy a méz gazdag vitaminokban, és olyan ásványi anyagokban, mint a vas. Így erősíti a fehérvérsejteket, amely a baktériumok és fertőzések ellen küzdenek a szervezetünkben. A fahéj megerősíti az immunrendszert a bakteriális és vírusos támadásokkal szemben.

7. Pattanások:

A fahéj és méz keverékével hatékonyan kezelhetőek a pattanások és a szépséghibák. Készítsen keveréket 3 teáskanál mézből és egy csipet fahéjból. Ezt aztán vigye fel a pattanásokat, és éjszakára hagyja fent, majd másnap reggel meleg vízzel mossa le.

8. Fogyás:

A fogyáshoz keverjen 2 teáskanál mézet és egy csipet fahéjat langyos vízbe. Rendszeresen fogyassza reggeli és elalvás előtt üres gyomorra. Rendszeresen fogyasztva ez a keverék nem engedi, hogy a zsír felgyűljön a szervezetben.

9. Bőrfertőzés:

Az olyan bőrfertőzések, mint a bőrkiütés, a sömör, stb., jól kezelhető a méz és fahéj keverékének érintett területre való felvitelével. Ezenkívül a bakteriális és gombás fertőzésekkel is felveszi a keverék a harcot.

10. Rossz lehelet:

Ha már elege van a rossz leheletből, próbálja ki ezt a keveréket. Egy pohár forró vízbe keverjen azonos mennyiségű mézet és fahéjat, majd minden reggel öblögessen vele. Ez a keverék megszünteti a rossz leheletet és friss érzetet kelt.

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!