Mégis ki lenne képes ellenállni az ínycsiklandó, csípős indiai gyorsételeknek. Semmi probléma nincs velük, csak megviselheti gyomrunkat, hasmenést, hányást, nem múló hasfájást, görcsöket okozva. 

Méz és gyömbér

Egy két centiméteres gyömbérdarab lereszeve, összekeverve egy evőkanálnyi mézzel remek görcsoldó. 

Amennyiben tünetei nem múlnak el pár órán belül, de orvoshoz még nem tud elmenni, próbálja ki a következő gyógymódok valamelyikét, amelyek ételmérgezésre és gyomorpanaszokra is gyógyírt nyújtanak.

Citromos víz

Keverje egy citrom leve egy pohár vízbe és fogyassza el olyan gyakran egy nap alatt, ahányszor csak tudja. Remek méregtelenítő és gyulladáscsökkentő. 

Hideg tej

Megnyugtatja a gyomrot és védőréteget von köré.

Banán

Meglepő módon székrekedés és hasmenés kezelésére egyaránt alkalmas gyümölcs. Tápanyagokban gazdag, így biztosítja a megfelelő mennyiségű energiabevitelt. 

Fokhagyma 

Erős, finom íze mellett az egyik legjobb gyógyszer gyomorpanaszok kezelésére. Egyben is elrágcsálhat egy gerezdet, vagy amennyiben van hozzá gyusztusa, igyon fokhagyma levet. 

Almaecet

Keverjen össze azonos arányú almaecetet és vizet, igya meg, és gyomra máris jobban fogja érezni magát. 

Köménymag

Erős antibakteriális hatású mag. Törje össze, keverje levesbe, és máris jobban fogja érezni magát. 

Alma

Napi egy alma az orvost távol tartja. A mondás igaz, hiszen csökkenti a baktériumok szaporodását, és ezáltal csökkenti az ételmérgezés tüneteit. 

Amennyiben hasmenéstől szenved, mindenéppen figyeljen oda a megfelelő folyadékpótlásra, hiszen ilyenkor a normálisnál több folyadékot veszít szervzete. Hányáskor és hasmenéskor egyaránt rengeteg létfontosságú ásványi anyagot és sót veszít szervezete, amely szintén dehidratáltsághoz vezethet. 

Mindezek mellett természetesen orvosát is keresse fel amennyiben panaszai nem enyhülnek, de addig is kerülje a hashajtókat, az alkoholos italokat (ide értve még a sört is).

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!