A méz és fahéj egyenként is nagyon értékes szupertáplálékok, együttes használatuk során azonban megsokszorozódnak jótékony hatásaik.
A méz az egyetlen olyan táplálék a Földön, amely nem romlik meg vagy rothad el. Ha hosszú időn keresztül hideg, sötét helyen tároljuk, akkor kikristályosodik. A jó minőségű, organikus méz azonban soha nem alakul át cukorrá, ha elkezd kikristályosodni, lazítsa meg a fedelét és helyezze az üveget forró vízbe, kis időn belül vissza fogja nyerni eredeti állagát. Fontos, hogy semmiképpen se tegye nagyon meleg vagy lobogó vízbe, illetve mikrohullámú sütőbe, mert ezek tönkreteszik a mézben található értékes enzimeket.
A fahéjas méz vizes oldata rendszeresen alkalmazva rendkívül jótékony hatással lehet szervezetünkre.
Ma már tudjuk, hogy a méz kis mennyiségben orvosság, ezért rendszeres fogyasztása mindenképpen ajánlott.
Most pedig nézzük meg, milyen gyógyító hatásait ismerj a méz és fahéj különleges kombinációjának és hogyan tudjuk alkalmazni azokat.
Szívbetegségek
Készítsünk egyszerű keveréket mézből és fahéjból és fogyasszuk lekvár, nutella és más édességek helyett, pl. reggelire kenyérre kenve. A fahéj és méz keveréke csökkenti a koleszterinszintet és véd a szívinfarktustól.
Rendszeres használata javítja a légzést, erősíti a szívet. Amerikában és Kanadában több idősek otthonában is alkalmazzák ezt a keveréket az idős, illetve beteg emberek érrendszerének erősítésére.
Ízületi gyulladás
Ízületi gyulladásban szenvedő betegeknek naponta kétszer kell alkalmazni az alábbi keveréket: 2-3 dl meleg víz, 2 evőkanál méz és egy teáskanál őrölt fahéj. A Koppenhága Egyetem kutatói azt találták, hogy ennek a természetes gyógymódnak a rendszeres alkalmazása jelentősen csökkenti a betegek ízületi fájdalmait.
Húgyhólyag gyulladás
Tegyünk két evőkanál fahéjat és egy teáskanál mézet egy pohár langyos vízbe és igyuk meg. A keverék elpusztítja a húgyhólyagokban lévő kórokozókat.
Koleszterin
Egy kutatás eredményei szerint két evőkanál méz és három teáskanál fahéj elkeverve fél liter vízben két órán belül akár 10%-kal csökkentheti a vér koleszterinszintjét.
Megfázás
Megfázás esetén fogyasszon naponta három alkalommal fahéjas méz keveréket, segít enyhíteni a tüneteket és megszüntetni a köhögést, torokfájást.
Gyomorpanaszok
Gyomorpanaszok esetén szintén fogyassza a fahéjas méz keveréket, segítségével megtisztíthatja emésztőrendszerét.
Gázképződés
Egy Indiában és Japánban végzett kutatás eredményei azt mutatták, hogy a fahéjas méz keveréke csökkenti a belekben a gázképződést.
Immunrendszer
A méz és őrölt fahéj keverékének rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert és védi szervezetünket a vírusoktól és baktériumoktól.
Emésztési zavarok
Nagyobb étkezések előtt fogyasszunk 2 evőkanál mézet egy kis fahéjjal, ezzel csökkenthetjük a gyomorsav képződését és javítja az emésztést.
Influenza
Egy spanyol kutatás szerint a méz tartalmaz egy olyan összetevőt, mely pusztítja az influenza vírusokat.
Torokgyulladás
Torokgyulladás esetén szintén nagyon hatásos a fahéjas méz keverék. Amíg a fájdalmas tünetek fennállnak, fogyassza háromóránként.
Pattanások
Készítsünk mézből és őrölt fahéjból keveréket és elalvás előtt kenjük fel a pattanásos arcfelületre, csak reggel mossuk le meleg vízzel. Egy-két hét alatt a pattanásokat gyökerestől eltünteti. Természetesen arra figyeljünk, hogy kerüljük a finomított szénhidrátokban és cukrokban gazdag ételeket.
Bőrfertőzések
Ekcéma és más bőrfertőzések kezelésére is alkalmas a keverék.
Fogyás, fogyókúra
Reggel, étkezés előtt fél órával és este, lefekvés előtt igyon meg egy csésze mézes, fahéjas, meleg vizes keveréket. Rendszeresen alkalmazva elősegíti a fogyást.
Rák
Japán és ausztrál vizsgálatok sikeresen alkalmazták a méz és fahéj keverékét előrehaladott gyomor-, és csontrákos betegeknél. A betegek egy hónapon keresztül, napi 3 alkalommal fogyasztottak fahéjas, mézes keveréket.
Fáradtság
Egy kis létszámú kutatás során a fáradtságban szenvedő résztvevőknek fahéjas méz vizes keverékét adták és azt tapasztalták, hogy vitalitásuk már egy hét elteltével jelentősen nőtt.
Rossz lehelet
Tegyünk egy pohár meleg vízbe egy teáskanál mézet és egy teáskanál őrölt fahéjat és gargalizáljunk vele felkelés után.
Magas vérnyomás
Olasz kutatók vizsgálataik során azt találták hogy a fahéjas méz rendszeres fogyasztása természetes úton csökkenti a magas vérnyomást.
A legjobb, ha az őrölt fahéjat mi magunk készítjük el, hiszen rengeteg, boltban kapható fahéj őrlemény tartalmaz színezőanyagokat, ízesítőket és tartósítószereket.