A terhesség első heteiben sok nő gyakran szenved reggeli rosszullétektől, vagyis hányingertől és hányástól. A rosszullétekhez többféle dolog vezethet: bizonyos szagok, ételek, fáradtság, szorongás, vagy vitamin- illetve ásványi anyag hiányok.

A 10 leghatékonyabb otthoni gyógymód reggeli rosszullétek kezelésére:

1, Citrom

A reggeli rosszullét természetes jelenség, ami nem ad okot aggodalomra. A hányingert és a hányást könnyedén kezelhetjük pár egyszerű otthoni praktika segítségével.

A citrom természetes nyugtató hatása remek orvosság hányinger ellen.

•    Facsarjunk ki egy friss citromot és a levét keverjük el  2-3 dl vízzel! Igyunk belőle minden reggel!
•    Hányinger esetén keverjünk össze egy-egy teáskanál citromlevet és mentalevet fél teáskanál gyömbérlével és egy evőkanál mézzel! Fogyasszuk napi 2-3 alkalommal!
•    Keverjünk össze egy-egy teáskanál citromlevet és mentát kevés cukorral! Fogyasszuk napi 3 alkalommal!
•    Ehelyett egyszerűen ehetünk pár szelet frissen vágott citromot vagy citrom ízű cukorkákat is. A friss citromhéj illata is csökkentheti a reggeli rosszullétek tüneteit.
 
2, Gyömbér

A gyömbér gyökerében található vegyületek, a gingerolok és a shogarolok azonnali enyhülést nyújtanak hányinger és hányás ellen.

•    Adjunk 5-6 csepp gyömbérlevet egy teáskanál mézhez! Fogyasszuk lassan, ébredés után!
•    Forraljunk vízben némi reszelt gyömbért addig, amíg a víz a felére nem csökken! Hagyjuk kihűlni, majd adjunk hozzá mézet! Igyunk belőle naponta, ébredés után!
•    Készíthetünk gyömbérteát is: adjunk fél teáskanál őrölt gyömbért egy csésze forró vízhez! Hagyjuk ázni 10 percig, majd szűrjük le! Lassan igyuk meg! Terhes nők naponta legfeljebb 3 csészével igyanak belőle!
•    Egy kis darab gyömbér vagy gyömbéres cukorka szopogatásával is elkerülhetjük a hányingert.
 
3, Curry

A curry leveleiből nyert lé limelével és cukorral kombinálva kiváló ayurvédikus orvosság reggeli rosszullétek ellen.

•    Nyomjunk 15-20 currylevelet egy szűrőre, hogy kinyerjük a levét!
•    Adjunk a folyadékhoz két teáskanál friss limelevet és egy teáskanál mézet vagy cukrot, majd alaposan keverjük össze!
•    Fogyasszunk belőle napi 2-3 alkalommal!
 
4, Borsmenta

A borsmenta érzéstelenítő hatóanyagai nyugtatják a gyomrot és csillapítják a hányingert.

•    Adjunk egy evőkanál borsmentalevelet egy csésze forró vízhez! Hagyjuk ázni 10 percig, majd szűrjük le! Ízesíthetjük mézzel vagy cukorral. Lassan igyuk meg a teát!
•    Cseppentsünk pár csepp borsmentakivonatot egy darab ruhára és lélegezzük be! A borsmenta ízesítésű cukorkák szopogatása is hasonlóan hatékony lehet.
 
5, Édeskömény

A medvecukor ízű édeskömény magjait is használhatjuk gyors enyhülésre reggeli rosszullétek ellen.

•    Rágcsáljunk el egy teáskanál édesköménymagot étkezések után, hogy javítsuk az emésztési folyamatokat!
•    Készíthetünk édesköményteát is: adjunk egy teáskanál összetört édesköménylevelet egy csésze forró vízhez!

 Hagyjuk ázni pár percig, majd szűrjük le! Adjunk hozzá pár csepp citromlevet és egy teáskanál mézet, majd fogyasszuk el!
 
6, Sajt

Terhesség idején fontos, hogy sok fehérjét fogyasszunk, mert így szabályozhatjuk a vércukorszintünket. Kutatások bizonyítják, hogy a fehérjében gazdag ételek csökkentik a reggeli rosszullétek tüneteit.

A sajt jó választás, ha úgy érezzük, minden más ételtől rosszul lennénk. Próbálkozhatunk cheddarral, mozzarellával vagy túróval. Készíthetünk reggelire vagy vacsorára sajtsalátát friss zöldségekkel vagy gyümölcsökkel. Lefekvés előtt is együnk egy kis sajtot vagy más magas fehérjetartalmú ételt!

7, Bael gyümölcs

A bael gyümölcs leve javítja az emésztést és megelőzi a székrekedést.

•    Nyerjük ki egy bael gyümölcs levét és adjunk belőle 2-4 evőkanálnyit főtt rizshez!
•    Együnk belőle napi 3 alkalommal a súlyos rosszullétek kezelésére!
 
8, Sós keksz

A sós keksz könnyen emészthető és enyhíti a hányingert. A terhesség első pár hónapja alatt indítsuk a napot sós keksszel! Együnk többször a nap folyamán, és közvetlenül lefekvés előtt is!
Sok terhes nő tart magánál egy adag teljes kiőrlésű sós kekszet vagy pattogatott kukoricát szükség esetére.

9, Burgonyachips

A burgonyachips bőséges nyáltermelés segítségével csökkenti a hányingert. Ne fogyasszunk belőle túl sokat: rágcsáljunk el egy-két szem chipset, amikor szükséges! Az egészségtudatos nők mindig helyettesíthetik a hagyományos chipset zsírmentes változattal.

10, Víz

A terhesség ideje alatt nagyon fontos, hogy a testünket megfelelően hidratáljuk, hiszen a kiszáradás is vezethet reggeli rosszullétekhez.

•    Kimutatták, hogy azok a nők, akik pár óránként megisznak egy pohár vizet, ritkábban szenvednek reggeli rosszullétektől. Igyekezzünk napi 8-10 pohár vizet meginni!
•    Víz helyett fogyaszthatunk lédús gyümölcsöket vagy zöldségeket is: dinnyét, sárgarépát, paradicsomot, zellert, szőlőt, almát, tököt, körtét vagy narancsot. Vegyük észre, hogy ezek mind magas magnézium tartalmú ételek. A magnézium tehát kifejezetten hasznos.

Aki gyakran szenved reggeli rosszullétektől, vagy meg akarja előzni őket, kipróbálhatja ezeket az egyszerű gyógymódokat. Ha azonban a hányás gyakori és súlyos marad, forduljunk orvoshoz, mert kiszáradáshoz és súlyvesztéshez vezethet!

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!