A kókuszolaj gazdag E-vitaminban és olyan zsírsavakban, mint a laurinsav vagy a tetradekán sav, amelyeknek gombaölő, antioxidáns és antibakteriális tulajdonságaik vannak.
A kókuszolaj jótékony hatása a bőrre:
1. Bőrhidratáló:
Az olajat a kókuszpálmákról szüretelt érett kókuszdiók beléből vagy húsából vonják ki.
Mivel a kókuszolaj magas zsírtartalommal rendelkezik, az egyik legjobb arcra használható olaj. A telített zsírok 90%-át tartalmazza, melyek kitűnően hidratálnak. A kókuszolaj E-vitamint is tartalmaz, ami nyugtatja a bőrt.
A kókuszolaj rendszeres használata kiválóan alkalmas a száraz bőr kezelésére.
2. Használható bőrfertőzések ellen:
• A kókuszolaj antibakteriális, gomba- és vírusölő tulajdonságai miatt segít az enyhébb bőrfertőzések leküzdésében. Vigye fel az olajat az érintett területre naponta kétszer, hogy csökkentse az irritációt, pirosságot és fájdalmat.
• A vékony rétegben felvitt kókuszolaj távol tartja a koszt és baktériumokat az érintett bőrterülettől.
• A kókuszolaj olyan bőrbetegségek kezelésében is segíthet, mint a pikkelysömör, az ekcéma és a bőrgyulladás.
3. Olajos masszázs:
• Sok masszázsolaj alapvetően kókuszolajat tartalmaz, melyhez levendula-, jojoba- és búzacsíraolajat adnak.
• Mivel kellemes illatú, jó hatással van a bőrre és nincs káros mellékhatása, ezért szívesen használják masszírozáshoz.
• Ha szeretné egy nyugtató masszázzsal kényeztetni magát otthon, vegyen 2 teáskanál kókuszolajat, adjon hozzá 2 teáskanál mandulaolajat, majd mielőtt összekeverné, adjon hozzá 10 csepp levendula- vagy jázmin illóolajat, és a keveréket használja masszázsolajként.
4. Napégésre:
A kókuszolaj hatékony a kisebb égések, napégések és kiütések kezelésében, mivel olyan molekula felépítéssel rendelkezik, ami segítségével könnyen beszívódik a bőrrétegekbe.
5. Helyreállítja a bőrt:
Ha a kókuszolajat rendszeresen használják, helyreállítja a károsodott bőrsejteket. Növeli a bőr rugalmasságát és biztosítja a hidratáltságot, ami egészséges bőrt eredményez. Mivel aktív antioxidánsokat tartalmaz, elősegíti a megfelelő bőrregenerációt is.
6. Ráncok ellen:
Magas antioxidáns koncentrációja miatt a kókuszolaj könnyedén meggátolja a szabad gyökök kialakulását, és így csökkenti a ráncok megjelenését. Rendszeresen masszírozza be magát kókuszolajjal lefekvés előtt, hogy csökkentse az idő előtti öregedést.
Kókuszolaj a hajra:
1. Hajkondicionáló:
A kókuszolajat régóta használják a haj mélykondicionálásához. Népszerű hajkezelő szer, mivel természetesen hidratálja a hajat és csökkenti a protein-veszteséget. Nem csak a hajszálakba, de a fejbőr mélyebb rétegeibe is behatol, így a haj sima és fényes lesz. A kókuszolaj kiváló száraz és göndör hajra.
Részesítse haját forró olajos kezelésben hetente kétszer a ragyogó hajért.
2. Korpásodás ellen:
A kókuszolaj hatékony korpásodás ellen is. Csökkenti a szárazság vagy gomba okozta korpa megjelenését, segít a fejbőr hidratáltságának megőrzésében és gombaölő tulajdonságai is vannak. Masszírozza a kókuszolajat a fejbőrébe, hagyja rajta egész éjszakára, majd másnap reggel mosson hajat. Akár 3 teáskanál citromlevet is hozzákeverhet a kókuszolajhoz. Rendszeresen ismételje az eljárást, hogy távol tartsa a korpát.
3. Elősegíti a hajnövekedést:
A kókuszolaj erősíti a hajgyökereket, elősegíti a hajnövekedést és megelőzi a haj tovább töredezését. Csökkenti a töredezett hajvégeket és rendbe hozza a károsodott hajat. A legjobb eredmény elérése érdekében naponta vigyen fel tiszta kókuszolajat a fejbőrére. A kókuszolajat akár az étrendjébe is beépítheti.
A megfelelő kókuszolaj kiválasztása:
Kétféle kókuszolaj létezik, a finomított és finomítatlan.
• A finomított kókuszolaj íztelen és szagtalan. Főleg főzéshez használják, mivel ellenálló a magas hőmérséklettel szemben.
• A finomítatlan kókuszolajat gyakran „szűz kókuszolajnak” is nevezik, kellemes íze és illata van. Sok kozmetikai szerben és krémben ezt az olajat használják.
A kókuszolaj tárolása:
1. Ha már felbontotta a kókuszolajos üveget, a hűtőben tárolja, így az olaj 6 hónappal tovább is elállhat.
2. Az olajat sötét helyen tárolja, mivel a napfény könnyen károsíthatja az olajat.
3. Az üveget mindig zárja le, mivel az oxigénnel érintkezve az olaj minősége romlik.